Цікаво про коі…🐟🐠

Історія розведення коропів коі йде корінням в далеке минуле, перші коропи були привезені в Китай більше 2500 років тому, з територій, прилеглих до Каспійського моря.

У сучасній Японії коропи коі дуже популярні, їх утримують як домашніх улюбленців, як у нас, наприклад, котів або собак. 🐕🐈Згодом розведення коропів коі набрало популярність у всьому світі. У багатьох країнах проходять виставки та шоу, існують клуби та асоціації любителів коропів коі.

В Європі, Японії та Америці щорічно відбуваються виставки цих риб. Колекція коропів не менш престижна, ніж зібрання живописних полотен чи антикваріату. Кожен з них — теж шедевр мистецтва. Адже, щоб вивести лише одну породу, потрібно близько 30 років.

Інколи така колекція оцінюється в сотні тисяч доларів.💵💸 Існує близько 13 основних порід коропів та близько 100 кольорових варіацій. Короп завдяки своїми колосальним розмірам не йде ні в яке порівняння з іншими декоративними мешканцями відкритих водойм. Дрібніші декоративні рибки зазвичай слідують за граціозними та повільними гігантами.

Ці риби живуть дуже довго, виростаючи до гігантських розмірів — до 90 см і більше.💪😎 Крім того, вони мають неабиякий для риб інтелект, коропи дуже товариські і дружелюбні по відношенню до людини, тому можуть стати домашньою рибою, як ніяка інша.

Найпоширенішими породами коропів коі в Україні є: Kohaku, Yamabuki Ogon, Utsuri, Platinum Ogon, Showa, Tancho. Японці жартують "Ми винайшли мирний спосіб завоювання світу". І з цим не можна посперечатися. Краса і грація коропів коі просто зачаровує, і справжні цінителі готові віддати всі заощадження для купівлі вподобаного ним екземпляра.😍🤗