Сьогодні хочемо поділитись враженнями від прочитаного…

Стівен Кові «7 звичок надзвичайно ефективних людей». 🥇👍🏼
Книга вперше вийшла друком у далекому 1989 році і до сьогодні залишається бестселером,  вона в топах усіх можливих рейтингів і в списках mustread найуспішніших людей планети.📚🔝

Наш характер складається з наших звичок, недаремно кажуть: «Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю». За допомогою сили звички ми можемо налагодити, врівноважити і впорядкувати своє життя, стати більш ефективними, продуктивними, успішними та збалансованими.⚖️

Проте не варто вірити у раптові зміни з понеділка чи з наступного року. Стівен Кові у книзі не пропонує простих та магічних рішень складних проблем. Якщо ви хочете зробити успіх своїм способом  життя – запасіться наполегливістю, адже це потребує  часу та зусиль. Визначені автором  7 звичок стануть картою на шляху до самовдосконалення,  дадуть вірні орієнтири та скерують у правильне русло.

 

 

1.Будь проактивним 🔋
Люди поділяються на проактивних та реактивних. На останніх впливає погода, умови життя, соціальне середовище, думка друзів, сусідів і т.п. 
Бути проактивним - це щось більше, ніж бути ініціативним -  це бути відповідальним. Такі люди «не перекладають провину за свою поведінку на обставини, середовище чи його вплив. Їхня поведінка – це продукт свідомого вибору». Проактивні люди керуються цінностями та метою.

2. Починай з думкою про мету 📌📈
Розпочинайте всі справи, чітко розуміючи кінцеву мету. «Це означає розуміти, до чого ви прямуєте, щоб мати змогу збагнути, де ви перебуваєте тепер, щоб усі свої кроки ви завжди ступали у правильному напрямку».

3. Насамперед – найважливіше👆🏼
Бути справді ефективним означає  вміти розставляти пріоритети. Пам’ятайте, що термінове – не завжди важливе. У книзі є покрокова інструкція, яка допоможе організувати свій день та прожити кожен тиждень відповідно до власних переконань та цілей.

5. Зрозумій сам, а потім шукай розуміння✅🤔
Спілкування – найважливіша навичка в житті, погоджуєтеся? А як щодо слухання? Якщо ви хочете ефективно взаємодіяти, то маєте спочатку почути іншу людину, спробувати зрозуміти та щиро співпереживати їй. Йдеться про навичку «емпатичного слухання» - спробу поглянути на ситуацію очима співрозмовника.

6. Створюй синергію🤝
Синергія – це така взаємодія, в результаті якої ціле є більшим за суму всіх його частин. Якщо ви з’єднаєте дві дошки, то разом  вони здатні витримати значно більшу вагу, аніж кожна окремо. Синергія – «це командна робота, розбудова команди, розвиток творчості та єдності з іншими людьми».
Підтримувати її в собі можна завжди: цінуйте розбіжності, які є між вами та іншими людьми та поважайте їхню думку, не сприймайте на свій рахунок образи, будьте сміливими та творіть добро  людям.

Четверту й сьому звичку Ви зможете знайти у самій книзі, та ще багато цікаво й повчального.  Рекомендуємо прочитати.😉👍🏼