Часто чуємо питання “Чому кури не несуться?”

Сьогодні вирішили розібратись, що саме впливає на несучість курей. 🤓 Отож:

 

1.Освітлення 💡

Для гарної несучості курей важливі умови навколишнього середовища. Птиці повинно бути спокійно і комфортно. Щоб продуктивні показники не падали, період світлового дня для курей не повинен бути менше, ніж 15 або хоча б 12 годин. Надмірно яскраве освітлення лише зменшить курячу продуктивність.

2. Температура

Щоб кури могли нестися регулярно, треба, щоб у місці їх існування була оптимальна температура від 23 до 25 градусів. Відхилення від цього режиму в більшу або меншу сторону впливатимуть на те, що птахи будуть менше нестися. Температурні скачки в міжсезоння зменшують продуктивність курей. Часто птахи не несуться взимку. Це, як правило, час перерви, але частково. Зовсім нестися не перестають, а лише знижується кількість яєць. Якщо 2 місяці кури не дають яєчну продукцію взагалі, слід переглянути умови, в яких вони утримуються. У зимовий час кури більше знаходяться в теплому приміщенні, що обігрівається, де навіть у морози температура не повинна знижуватись нижче, ніж до позначки «+ 10». Курник слід утеплювати ще з осені.

3.Харчування

Слід пам’ятати, що курей ні в якому разі не треба перегодовувати. ❕❗️ Ожирілі птиці будуть нестися набагато рідше. Недокорм теж неприпустимий, це підірве пташине здоров’я, кури ослабнуть. У літню пору, коли вигул птахів вільний, вони частково самі добувають їжу, годівля курей людиною повинна бути трьохразова. У холодну пору птицю переводять на чотирьохразове харчування. Найкращим варіантом годівлі є збалансований повнораціонний корм. І не забуваємо про воду - у вільному доступі й в достатній кількості.

4.Порода

Щоб яєчної продукції в господарстві було багато, необхідно уважно поставитися до вибору породи птиці. Серед яйценосних видів найпродуктивнішою куркою вважається «Леггорн». В середньому, продуктивність яйценосних видів коливається в межах 300 яєць за рік або більше того. 

5.Вік

Молоді кури вперше несуться у віці 20 або 22 тижнів. Представниці м’ясних порід починають нестися на 6 або 8 місяці свого життя. Несучість залежить і від віку птиці. У хороших квочок перша яйцекладка доводиться на 18 тиждень, у безпородних птахів і універсальних видів на 26 або 27 тиждень. Зазвичай перші кілька яєць мають вагу не більше 45 грам, у вже дорослих несучок яйце має масу близько 60 або 65 грам. Якщо молоді кури не приносять яйця, це часто відбувається через хвороби, стресовий стан або зміну кормів. Доросле потомство краще не купувати, виключивши обман з боку продавця. Можна скористатися інкубаційними яйцями або придбати курчат віком до 14 днів, і самим виростити продуктивне стадо курей. Курка може багато нестися до 2, в деяких випадках і до 3 років свого життя. Потім настає поступове зниження несучості.

6.Стрес🤯

Нерідко після покупки у курей в новому господарстві з’являються страхи, в цьому випадку птиці властиво перебувати в стресовому стані від тижня до двох, поки не пройде період адаптації до місця. У цей час необхідно приділяти підвищену увагу прибулим курам, добре годувати їх, намагатися не допускати близького сусідства з іншими видами домашньої птиці, відвести зручне просторе приміщення, постелити на підлогу чисту підстилку. Стрес для курей також можуть спричинити шкідники, гризуни або хижі птахи чи тварини, які вчиняють набіги на пташник.

7. Інші причини

Якщо кури припинили різко давати яйця, причини слід шукати у здоров’ї птиці. Потрібно звертати увагу, в якому стані знаходиться шкіра птахів, перо, їх ноги та інші частини тіла. Помічати, як працює травлення, дихальна система, наскільки особини активні, та чи добре їдять і п’ють воду.

8. Вітаміни🧪🥕🌽

Щоб домогтися максимальної продуктивності та захистити курей від хвороб рекомендуємо додавати в корм вітаміни, адже вони стимулюють роботу внутрішніх органів, регулюють обмін речовин, впливають на імунітет та забезпечують хороше зростання і несучість. Обрати необхідні вітаміни та отримати консультацію Ви можете на нашому  сайті  https://stemar.com.ua/uk/  🤗