Кількість
|
Вартість
|
||
|
Склад
Препарат містить:
алкілдиметилбензиламонію хлорид — 4,8%
октилдецилдиметиламонію хлорид — 3,6%
диоктилдиметиламонію хлорид — 1,44%
дидецилдиметиламонію хлорид — 2,16%
глутаровий альдегід — 10%
Опис
Рідина світло-жовтого кольору, прозора, зі слабким специфічним запахом.
Фармакологічні властивості
Розчин має бактерицидну дію на більшість грампозитивних і грамнегативних бактерій, включаючи патогенних збудників Clostridium spp., Klebsiella spp., Bacillus spp., Listeria spp., Proteus spp., Pseudomonas spp., Salmonella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Campylobacter spp., Escherichia. coli, Lactobacillus spp., Mycobacterium bovis, Mycobacterium avium, Mycobacterium fortuitum, Yersinia enterocolitica тощо, віруцидну дію на РНК-вміщуючі віруси — Avibirnavirus, Paramixovirus, Orthomixovirus, ДНК-вміщуючі віруси — Parvovirus, Dependovirus, Aviadenovirus, Avipoxvirus, Circovirus, фунгіцидну дію на гриби — Aspergillus spp., Penicillium spp., Candida spp., Trichophyton spp., Microsporum spp. тощо.
Показання
Засіб застосовують для профілактичної, поточної, заключної та вимушеної дезінфекції об’єктів і обладнання, що підлягають ветеринарному нагляду, в тому числі:
- тваринницьких і птахівничих приміщень;
- ділянок технологічного циклу птахівничої галузі (яйцесклад, інкубатори, вивідні шафи та ін.);
- обладнання боєнь і технологічних цехів (переробка м’ясних, молочних та інших продуктів тваринництва);
- торгових, амбулаторних і лабораторних приміщень та їхнього інвентарю;
- транспортних засобів для перевезення кормів і продукції тваринництва, а також в зонах карантину;
- приміщень, будок, кліток та інших місць утримання дрібних тварин та птиці;
- для заповнення дезінфекційних бар’єрів та килимків.
Протипоказання
Відсутні.
Спосіб застосування та дози
Препарат використовують у вигляді робочих розчинів, які готують шляхом змішування концентрату з водопровідною водою.
Об’єкти дезінфікують після ретельної механічної та санітарної очистки поверхонь шляхом:
- протирання — з розрахунку 0,1 л розчину на 1 м2 поверхні, час експозиції — 1 година;
- зрошення — з розрахунку 0,2-0,3 л розчину на 1 м2 поверхні, час експозиції — 2-3 години;
- дрібнодисперсного розпилення (розмір крапель 1-25 мкм) — з розрахунку 5-10 мл розчину на 1 м3 приміщення, час експозиції — мінімум 3 години;
- туманоутворення — з розрахунку 5 мл розчину на 1 м3 приміщення.
Аерозольну обробку проводять при вимкненій вентиляції, закритих дверях і вікнах. Температура в приміщенні має бути не нижче +15 °С, а відносна вологість — 60-65%.
Після закінчення часу експозиції поверхні, з якими контактуватимуть продукти харчування, корма, питна вода, необхідно ретельно вимити.
Використовують робочі розчини таких концентрацій:
- 0,1% (10 мл на 10 л води) — профілактична дезінфекція приміщень і обладнання на птахо-, м’ясо- і молокопереробних підприємствах, у забійних цехах (протирання поверхонь з розрахунку 0,1-0,15 л розчину на 1 м2 проводять в кінці робочого дня).
- 0,25% (25 мл на 10 л води) — профілактична і поточна дезінфекція транспортних засобів, приміщень, обладнання та інвентарю інкубаторів, приміщень продовольчих ринків (протирання, зрошення або дрібнодисперсне розпилення).
Предмети догляду за тваринами, обладнання, тару, робочий інвентар і підстилки дезінфікують шляхом замочування в робочому розчині мінімум на 1 годину.
У дезінфекційних бар’єрах та килимках розчин необхідно міняти у міру забруднення або висихання, але не рідше двох разів на тиждень.
- 0,5% (50 мл на 10 л води) — планова дезінфекція під час санітарного розриву тваринницьких приміщень (протирання, зрошення).
- 0,8% (80 мл на 10 л води) — вимушена дезінфекція (протирання, зрошення або дрібнодисперсне розпилення).
- 1,6% (160 мл на 10 л води) — вимушена і поточна дезінфекція в комплексі заходів з оздоровлення господарств від мікобактерій, бактерій роду Bacillus та туберкульозу (зрошення або дрібнодисперсне розпилення).
- 10% (1 л на 9 л води) — аерозольна дезінфекція шляхом туманоутворення.
Застереження
Не використовувати в присутності тварин та птиці.
Не застосовувати препарат з милом, аніонними ПАР, синтетичними миючими засобами та окислювачами, а також одночасно з іншими дезінфікуючими засобами.
До роботи з дезінфікуючим засобом не допускаються вагітні та неповнолітні. При роботі з препаратом слід використовувати захисні засоби (спецодяг, респіратор, захисні окуляри, гумові рукавички) і дотримуватися загальних правил гігієни і безпеки. Після закінчення робіт руки і обличчя вимити з милом, рот прополоскати водою. Тару з-під препарату використовувати для продуктів харчування заборонено.
При появі ознак подразнення органів дихання слід припинити роботу, вивести постраждалого на свіже повітря або в інше приміщення, прополоскати рот і носоглотку водою. При потраплянні засобу в очі необхідно негайно промити їх проточною водою і закапати сульфацилом натрію (альбуцид), при потраплянні на шкіру — ретельно промити уражену ділянку проточною водою, при потраплянні в шлунок — випити кілька склянок води з 10-20 подрібненими таблетками активованого вугілля і звернутися до лікаря.
Під час обробки приміщень всі електричні прилади мають бути вимкнені.
Умови зберігання
У тарі виробника, в провітрюваному, захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для дітей та тварин місці за температури від +1 до +25 °С.
Робочі розчини використати протягом 10 днів.
Термін придатності
3 роки.